Ndërlidhjet

Fillon gjykimi i organizatorëve të 9/11


Të dyshuarit e Al Kaidës për organizimin e sulmeve të 11 shtatorit 2001 në SHBA do të dalin sot para gjykatës ushtarake në bazën ushtarake Guantamo Bay.

Khalid Sheikh Mohammed dhe katër të tjerë akuzohen për krime lufte dhe vrasje.

Ata mund të marrin dënim me vdekje për organizimin e sulmit ku humbën jetën rreth tre mijë persona.
XS
SM
MD
LG