Ndërlidhjet

Kabul: Bie helikopteri, vdesin dy ushtarë


Ushtria amerikane njoftoi sot se dy ushtarë nga koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan kanë humbur jetën, pasi helikopteri i tyre u përplas afër provincës jugore, Kandahar.

Në njoftim thuhet dhe se helikopteri nuk ishte rrëzuar nga goditja eventuale.

Lidhur me rrethanat e këtij incidenti, që ndodhi dje, po zhvillohen hetime.
XS
SM
MD
LG