Ndërlidhjet

Tuz: Të lirohen nga akuzat 18 shqiptarë


Liderët e shqiptarëve në Mal të Zi kërkuan sot lirimin nga akuzat për terrorizëm të 18 shqiptarëve, në mesin e të cilëve janë edhe tre shtetasë amerikanë.

"Ky është gjykim politik dhe jo i drejtë" tha kryetari i partisë Alternative Shqiptare Vesel Sinishtaj, për agjencinë Associated Press.

Grupi është arrestuar në shtator të vitit 2006 dhe policia thotë se në shtëpitë e tyre ka gjetur armë dhe eksploziv.
XS
SM
MD
LG