Ndërlidhjet

Qipro:Vendim për Kosovën pas rezolutës


Qipro do të dal me qëndrimin rreth pavarësisë së Kosovës pasi të ketë një rezolutë të OKB-së për këtë çështje.

Këtë deklaratë e bëri Ministri i Jashtëm i Qipros Markos Kyprianou pas takimit në Tiranë me Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Lulzim Basha.

Basha tha se pavarësia e Kosovës duhet të konsiderohet rast sui generis. Plani Ahtisari sipas tij është zgjidhja më e mirë për një Ballkan stabil dhe me orientim evroatlantik.
XS
SM
MD
LG