Ndërlidhjet

Rekord i ri në çmimet e naftës


Çmimet e naftës janë ngritur për më shumë se nëntë dollarë për fuçi, në çmimin e ri rekord prej 137 dollarësh.

Kjo është ngritja më e madhe brenda një dite dhe pason ngritjen e djeshme të çmimit.

Tregëtarët e lidhën ngritjen e çmimit me rënien e mëtejshme të dollarit.
XS
SM
MD
LG