Ndërlidhjet

Basel: Hapet Kampionati Evropian i Futbollit


Sot fillon Kampionati Evropian i Futbollit, që mbahet në Zvicër dhe Austri.

Kampionati do të hapet në orën 18.00 me ndeshjen e kombëtareve të Çekisë dhe Zvicrës në Basel, ndërsa në Gjenevë në 20.45 luajnë Turqia dhe Portugalia.

Kampionati, në të cilin marrin pjesë 16 konkurentë, do të përmbyllet me ndeshjen finale në Vjenë më 29 qershor.
XS
SM
MD
LG