Ndërlidhjet

Bagdad: Së paku katër të vrarë


Nga shpërthimi i dy makinave bombë kanë humbur jetën së paku katër njerëz dhe rreth 15 persona janë palgosur. Shumica në mesin e të vrarëve dhe të plagosurve ishin civilë.

Incidentet ndodhën në pjesën perëndimore dhe qëndrore të kryeqytetit irakian, Bagdad.

Një nga sulmet kishte si cak patrullën e policisë. Sulmi tjetër ndodhi në një stacion autobusash, ku zakonisht shkohet në pjesët e popullurara kryesisht me shiitë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG