Ndërlidhjet

Clinton mbështet Obamën president


Senatorja Hillary Clinton i dha fund edhe zyrtarisht fushatës së saj presidenciale brenda demokratëve amerikanë.

Ajo shprehu mbështetjen e saj të parezervë për kandidatin demokrat në zgjedhjet e nëntorit senatorin afro-amerikan, barack Obama.

Ajo vlerësoi rolin e demokratëve në përparimin e Shteteve të Bashkuara dhe premtoi të vazhdojë betejën në mënyrë që gjithë amerikanët të kenë sigurim shëndetësor.
XS
SM
MD
LG