Ndërlidhjet

Çekia, Portugalia fitues në hapje të EURO 2008


Republika e Çekisë dhe Portugalia janë fitues të ditës së parë të kampionatit evropian në futboll "Euro 2008".

Në ndeshjen e zhvilluar në Basel, çekët mundën Zvicrën me rezultat 1-0, ndërsa Portugalia mundi Turqinë me rezultat 2-0.

Sot takohen Austria – Kroacia dhe Gjermania – Polonia.

XS
SM
MD
LG