Ndërlidhjet

Laura Bush viziton Afganistanin


Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara Laura Bush po viziton Afganistanin.

Ajo do të takohet me presidentin Hamid Karzai dhe do të vizitojë trupat amerikane atje.

Vizita zhvillohet në prag të konferencës së donatorëve për Afganistanin dhe synon të nënvizojë progresin e arritur në këtë vend.

XS
SM
MD
LG