Ndërlidhjet

Irak: Aeroplanë turq sulmuan rebelët kurdë


Zyrtarët irakianë të sigurisë thanë se aeroplanët luftarakë të Turqisë kanë bombarduar një zonë malore në veri të Irakut, nga e cila operojnë rebelët kurdë.

Nuk ka raporte për viktima.

Në një zhvillim tjetër, dy rebelë kurdë dhe një ushtar turk u vranë në përleshjet në juglindje të Turqisë.
XS
SM
MD
LG