Ndërlidhjet

Shkup: NATO dhe BE kërkojnë zgjedhje të qeta


Ambasadorët e vendeve anëtare të NATO-s dhe BE-së të akredituar në Maqedoni, kanë bërë thirrje për zgjedhje të qeta gjatë rivotimit që do të mbahet të dielën.

Ambasadorët kanë kërkuar nga ministri i Jashtëm Antonio Milloshoski dhe ministreja e Brendshme, Gordana Jankullovska që të ndërmarrin të gjitha masat, në mënyrë që votimi të bëhet në atmosferë të qetë dhe demokratike.

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i anuluoi votimet në 193 qendra votimi për shkak të parregullsive gjatë zgjedhjeve të 1 qershorit.
XS
SM
MD
LG