Ndërlidhjet

Letonia vendos raportet diplomatike me Kosovën


Ministria e Punëve të Jashtme e Letonisë njoftoi sot presidentin Fatmir Sejdiu se ky vend vendos marrëdhënie diplomatike me Kosovën.

Në letrën dërguar Sejdiut shprehet besimi se vendosja e marrëdhënieve diplomatike do të jetë në të mirë të qytetarëve dhe do të promovojë bashkëpunimin dypalësh.

Letonia është në mesin e 43 vendeve që e kanë njohur Kosovën.

XS
SM
MD
LG