Ndërlidhjet

Vdiq shkrimtari Chingiz Aitmatov


Vdiq sot në moshën 79 vjeç shkrimtari i njohur nga Kirgizia, Chingiz Aitmatov.

Ai vdiq në spitalin e Nurenbergut në Gjermani, ku po kurohej nga pneumonia.

Përveçse ishte shkrimtar i njohur ai ka shërbyer si ambasador i Kirgizisë në Bashkimin Evropian dhe në UNESKO.

XS
SM
MD
LG