Ndërlidhjet

EURO 2008: Sot luhen ndeshjet e grupit A


Në Kampionatin Evropian të Futbollit që mbahet në Zvicër dhe Austri, dje në ndeshjet e grupit D, Spanja e mundi Rusinë 4-1, ndërsa Suedia e mundi kampionin aktual, Greqinë me rezultat 2-0.

Sot në ndeshjet e grupit A, në orën 18.00 në Gjenevë luajnë Çekia dhe Portugalia, ndërsa në orën 20.25 në Basel ndeshen Zvicra me Turqinë.
XS
SM
MD
LG