Ndërlidhjet

Pakistan: Fillon "marshi" i avokatëve


Qindra avokatë pakistanezë dhe aktivistë politikë filluan protestat për kthimin në vendet e punës të gjykatësve të larguar nga presidenti Pervez Musharraf.

"Marshi i gjatë" nëpër tërë vendin është formë e presionit ndaj qeverisë së re në Islamabad, lidhur me këtë çështje.

Avokatët ishin në linjën e parë të fushatës kundër presidentit Musharraf që nga viti i kaluar, kur ai u përpoq të largonte shefin e Gjykatës Supreme, Iftikhar Chaudhry.
XS
SM
MD
LG