Ndërlidhjet

Nepal: Mbreti pranon shfuqizimin e monarkisë


Mbreti i larguar nga pushteti në Nepal Gyanedra tha se respekton vendimin për shfuqizimin e monarkisë 240 vjeçare.

Ai i bëri komentet në ditën e fundit të qëndrimit në pallatin mbretëror në Katmandu.

Muajin e kaluar, qeveria e re zyrtarisht shpalli republikën dhe shfuqizoi sistemin monarkik.
XS
SM
MD
LG