Ndërlidhjet

SHBA: Anija Discovery kthehet në Tokë


Anija kozmike amerikane Discovery filloi sot kthimin në Tokë pas misionit të fundit në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Anija me shtatë astronautë, pritet të arrijë në Qendrën Kennedy në Floridë, të shtunën.

Discovery gjatë misionit ka drejtuar punë të mirëmbajtjes dhe riparimit në stacionin në orbitë.
XS
SM
MD
LG