Ndërlidhjet

Moskë: Të largohet Rueckeri


Rusia ka bërë thirrje për largimin e Joachim Rueckerit nga detyra e shefit të UNMIK-ut, për shkak "të planeve skandaloze" për rikonfigurimin e misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë.

"Presim marrjen e masave kundër Joachim Rueckerit, përfshirë dhe largimin e tij nga posti", thuhet në deklaratën e Ministrisë së Jashtme të Rusisë.
XS
SM
MD
LG