Ndërlidhjet

Romë: Presidenti Bush pritet të takohet me Papën


Gjatë ditës së sotme, presidenti amerikan, George Bush, pritet të takohet me Papën Benediktin XVI në Vatikan.

Mbrëmë, zoti Bush u takua me kryeministrin italian, Silvio Berlusconi, me ç'rast e lavdëroi Italinë për përkushtimin e saj në misionet ndërkombëtare paqeruajtëse, përfshirë Kosovën dhe Libanin.

Presidenti amerikan, po ashtu, e falënderoi Italinë për planet që ta zgjerojë rolin e saj ushtarak në Afganistan.
XS
SM
MD
LG