Ndërlidhjet

Spanjë: Aksion policor kundër mafies ruse


Policia në Spanjë filloi bastisjet kundër të dyshuarve si pjesëtarë të mafies ruse.

Policia tha se rreth 400 oficerë policorë janë përfshirë në operacion, pas informacioneve që kanë marrë nga shërbimet informative të vendeve të tjera.

Mediat në Spanjë njoftuan se të paktën 18 persona janë arrestuar në Madrid, Malaga dhe Palma de Majorka.

XS
SM
MD
LG