Ndërlidhjet

Japoni: 6 të vdekur, 144 të plagosur nga tërmeti


Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 144 të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti të fuqishëm prej 7.2 ballë sipas shkallës Richter në Japoni.

Njoftohet se mijëra shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike.

Autoritetet theksuan se nuk ka pasur dëme tek uzinat bërthamore që gjenden në rajonin e goditur.
XS
SM
MD
LG