Ndërlidhjet

Presidenti Bush përfundon turneun në Evropë


Presidenti amerikan, Gjorgj Bush, sot qëndron për vizitë në Britaninë e Madhe. Me qëndrimin në Londër presidenti Bush mbyll turneun evropian gjatë të cilit kishte vizituar Gjermaninë, Italinë dhe Francën.

Para arritjes në Londër presidenti Bush në një intervistë që i ka dhënë gazetës "Observer" ka ftuar kryeministrin britanik Gordon Braun që të mos përcaktoj afatin e tërheqjes së trupave britanike nga Iraku, sepse ky veprim do të rrezikonet përfitimet në planin e sigurisë.
XS
SM
MD
LG