Ndërlidhjet

Karzai: Sulme në Pakistan ndaj talebanëve


Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai tha sot se është i gatshëm të dërgojë trupat ushtarake në zonat kufitare me Pakistanin, për t'iu kundërpërgjigjur sulmeve të talebanëve.

Për një kohë të gjatë Karzai ka kërkuar nga Pakistani dhe forcat ndërkombëtare që të sulmojnë militantët në Pakistan.

Ai tha sot se Afganistani ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet përtej kufirit.


XS
SM
MD
LG