Ndërlidhjet

Grupi A: Portugalia dhe Turqia u kualifikuan për çerekfinale


Në kuadër të Grupit B të Kampionatit evropian të futbollit sot zhvillohen dy ndeshje: Polonia – Kroacia dhe Austria – Gjermania.

Të dy këto takime fillojnë në orën 20:45.

Mbrëmë, në ndeshjet e fundit të grupit A, u arritën këto rezultate: Zvicra - Portugalia 2:0 dhe Turqia – Çekia 3:2.

Nga ky grupi për garat e mëtuejshme u kualifikuan Portugalia dhe Turqia.
XS
SM
MD
LG