Ndërlidhjet

12 të vrarë në sulmin vetëvrasës në Shri Lankë


Autoritetet në Shri Lankë thanë se të paktën 12 persona janë vrarë në një shpërthim vetëvrasës në qytetin verior Vavuniya.

Në mesin e të plagosurëve ndërkaq, u njoftua se ka edhe fëmijë.

Zëdhënësit e ushtrisë fajësuan për sulmin kryengritësit Tigrat Tamilë, të cilët që nga viti 1980 luftojnë për shtet të pavarur në pjesën veriore dhe lindore të ishullit.

XS
SM
MD
LG