Ndërlidhjet

Ahmadinejad: Çmimet e naftës artificiale


Presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinejad tha sot se çmimet e larta të naftës janë artificiale dhe tregu është i furnizuar mirë me naftë bruto.

Në takimin e OPEC-ut, në Isfahan, ai tha se rritja e konsumit "është më e ulët se sa rritja e prodhimit". Sipas tij, çmimet e larta po imponohen nga fuqitë botërore.

Çmimet e naftës kanë arritur rekord të ri me 140 dollarë për fuçi.
XS
SM
MD
LG