Ndërlidhjet

Të enjten armëpushimi Izrael - Hamas


Zyrtarët palestinezë thanë se armëpushimi ndërmjet Izraelit dhe lëvizjes Hamas do të fillojë të enjten

Fawzi Barhun, zëdhënës i lëvizjes islamike që udhëheq Rripin e Gazës, tha se organizata do t'i përmbahet orarit të caktuar me ndërmjetësimin e Egjiptit, por Hamas "ruan të drejtën për t'iu përgjigjur çfarëdo sulmi të Izraelit".

Izraeli nuk e ka konfirmuar armëpushimin, por zyrtarët thanë se Izraeli "është ende i interesuar" për arritjen e tij.

XS
SM
MD
LG