Ndërlidhjet

Bagdad: 50 të vrarë, 75 të plagosur


Ka arritur në 50 numri i të vrarëve dhe në 75 numri i të plagosurëve nga shpërthimi i sotëm i një veture bombë, në Bagdadin verior.

Shpërthimi ndodhi në afërsi të një tregu në njërën nga lagjet shiite. Shitoret e afërta dhe veturat janë shkatërruar.

Ky është sulmi më i rëndë në javët e fundit në kryeqytetin e Irakut.

XS
SM
MD
LG