Ndërlidhjet

EURO 2008: Luhen ndeshjet në Grupin D


Sot luhen ndeshjet e fundit në Grupin D në kuadër të EURO 2008.

Greqi-Spanjë dhe Rusi- Suedi janë ndeshjet që do zhvillohen në Salzburg dhe Insbruk të Austrisë në orën 20:45.

Nga ndeshjet që u zhvilluan mbrëmë në Zvicër, në kuadër të Grupit C, Italia siguroi kualifikimin pas fitores ndaj Francës me rezultatin 2-0.

Hollanda, e cila e kishte siguruar kualifikimin, shënoi sërish fitore, por këtë rradhë kundër Rumanisë me rezultatin 2-0.
XS
SM
MD
LG