Ndërlidhjet

Olmert: Armëpushimi është i brishtë


Kryeministri i Izraelit Ehud Olmert paralajmëroi sot se armëpushimi me grupin militant Hamas, është i brishtë dhe mund të ketë jetë të shkurtër.

Olmert tha se shpreson në suksesin e armëpushimit, por tha se forcat izraelite kanë marrë urdhër që të jenë në gatishmëri në rast të dështimit.

Armëpushimi i ndërmjetësuar nga Egjipti do të hyjë në fuqi nesër.

XS
SM
MD
LG