Ndërlidhjet

Bruksel: Liderët e BE-së diskutojnë për refuzimin e irlandezëve


Liderët e Bashkimit Evropian sot e fillojnë samitin dyditësh, në të cilin pritet që temë kryesore të jetë kriza e shkaktuar nga refuzimi që votuesit në Irlandë i bënë marrëveshjes së Lisbonës.

Kjo marrëveshje, që ka për qëllim funksionalizimin dhe efikasitetin e BE-së, duhet të miratohet nga të 27 vendet anëtare.

Mbrëmë këtë marrëveshje e miratoi Parlamenti i Britanisë.
XS
SM
MD
LG