Ndërlidhjet

Bazel: Sot zhvillohet takimi çerkefinal Portugalia - Gjermania


Sot në Bazel të Zvicrës zhvillohet takimi i parë çerkefinal i Kampionatit evropian në futboll, ndërmjet Portugalisë dhe Gjermanisë.

Mbrëmë në ndeshjet e fundit të grupit D u arritën ktëo rezultate: Rusia – Suedia 2:0 dhe Spanja – Greqia 2:1.

Ngha ky grup për çerekfinale u kualifikuan Spanja dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG