Ndërlidhjet

BE: Pa nxitim rreth refuzimit irlandez


Shefi i Komisionit Evropian dhe kryeministri i Irlandës janë pajtuar se Bashkimi Evropian nuk duhet të dalë me vendime të nxituara për zgjidhjen e krizës që shkaktoi refuzimi i Traktatit të Lisbonës nga irlandezët.

Hoze Manuel Barroso tha se samiti i ardhshëm i BE-së në tetor, do të "jetë mundësi e mirë" për të diskutuar mënyrat e ecjes përpara.

Ai sygjeroi që në takimin e sotëm të liderëve të BE-së të mos merren vendime të mëdha rreth Traktatit.
XS
SM
MD
LG