Ndërlidhjet

Afganistan: Të paktën 56 talebanë të vrarë


Forcat afgane me mbështetjen e atyre të NATO-s kanë pastruar nga militantët talebanë fshatërat në afërsi të Kandaharit, thanë zyrtarët.

Të paktën 56 kryengritës janë vrarë dhe tani trupat ushtarake po zhvillojnë kërkimet përfundimtare, tha Ministria e Mbrojtjes.

Gjatë fundjavës, kryengritësit sulmuan burgun kryesor në Kandahar dhe liruan qindra të burgosur. Forcat ushtarake pas kësaj filluan operacionin kundër tyre.

XS
SM
MD
LG