Ndërlidhjet

Irak: Ofensivë kundër luftëtarëve shiitë


Forcat irakiane dhe amerikane filluan sot operacionin kundër luftëtarëve shiitë në jug të Irakut.

Zyrtarët thanë se 16 të dyshuar janë arrestuar, përfshir edhe disa mbështetës të afërt të klerikut radikal Moqtada al Sadr.

Afati për dorëzimin e armëve të përkrahësve të al Sadr-it ka kaluar para katër ditësh.
XS
SM
MD
LG