Ndërlidhjet

Bosnje: 4 paqëruajtës të vdekur


Ministria e Mbrojtjes e Spanjës tha se dy paqëruajtës gjermanë dhe dy spanjollë kanë vdekur në rrëzimin e një helikopteri në Bosnje.

Ministria njoftoi se të gjitha viktimat ishin pjesëtarë të forcës paqëruajtëse të Bashkimit Evropian, EUFOR.

Helikopteri u rrëzua në Banja Llukë për shkaqe që ende nuk janë të njohura.

XS
SM
MD
LG