Ndërlidhjet

Rice: Turne në Azi, në fund të muajit


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice do të vizitojë gjatë këtij muaji krahinën Siçuan, në Kinë, ku rreth 70.000 persona vdiqën nga tërmeti në maj.

Ajo do të qëndrojë në kryeqytetin e provincës, Cengu, me 29 qershor, si pjesë e turneut në Azi.

Rice do të vizitojë edhe Pekinin si dhe Japoninë e Korenë Jugore, njoftoi Departamenti i Shtetit.
XS
SM
MD
LG