Ndërlidhjet

Nju Jork: Rënie në tregun financiar


Tregu financiar amerikan shënoi rënie të ndjeshme të premten, duke e mbyllur javën me rezultatet më të ulëta në tre muajt e fundit.

Rritje ka njohur edhe çmimi i naftës, derisa ekonomia amerikane është përballur me lajme të këqija nga tregu i automjeteve dhe shtëpive.
XS
SM
MD
LG