Ndërlidhjet

Flaka Olimpike arrin në Tibet


Flaka Olimpike arriti sot në Tibet e shoqëruar me masa të rrepta sigurie. Flaka mbërriti në Tibet tre muaj pas protestave masive anti-kineze të tibetianëve.

Organizatat e të drejtave të njeriut e kanë akuzuar Kinën për shkelje të të drejtave të individit dhe për trajtim brutal të protestuesve në marsin e kaluar.

Ato ishin protestat më të mëdha kundër regjimit kinez në Tibet në dy dekadat e fundit.
XS
SM
MD
LG