Ndërlidhjet

Rusi: Shënohet përvjetori i fillimit të LIIB


Presidenti i Rusisë Dmitry Medvedev dhe kryeministri Vladimir Putin shënuan sot përvjetorin e fillimit të Luftës së Dytë Botërore.

Ata morën pjesë në ceremonitë për këtë datë, të organizuara në Moskë.

Gjermania naziste pati filluar operacionin "Barbarosa" kundër Bashkimit Sovjetik, në orët e hershme të mëngjesit, me 22 qershor 1941.

XS
SM
MD
LG