Ndërlidhjet

Irak: 5 pengjet britanike janë gjallë


Pesë britanikët e rrëmbyer në Bagdad para një viti janë gjallë, thanë zyrtarë të lartë të sigurisë në Irak, për BBC.

Sipas tyre, autoritetet kanë "ide të qarta" për vendin ku mbahen pengjet, bazuar në të dhënat e shërbimeve sekrete.

Një instruktor kompjuterësh dhe truprojat e tij janë rrëmbyer nga grupi militant shiit, që e quan veten Rezistenca Islamike Shiite në Irak.

XS
SM
MD
LG