Ndërlidhjet

Irak: 16 të vrarë në qytetin Baquba


Një grua vetëvrasëse ka hedhur veten në erë në qendër të qytetit Baquba, rreth 60 km në veri të Bagdadit, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 16 njerëzve dhe plagosjen e rreth 40 të tjerëve.

Raportohet se sulmi ka ndodhur në afërsi të ndërtesës së gjykatës.

Bëhet e ditur se tetë nga të vrarët janë pjesëtarë të policisë.
XS
SM
MD
LG