Ndërlidhjet

Liban: 6 të vrarë në luftimet sektare


Luftimet sektare kanë vazhduar për të dytën ditë me radhë në qytetin Tripoli në veri të Libanit, prej ku raportohet për gjashtë të vrarë e dhjetra të plagosur.

Pjesëtarët e armatosur të fraksioneve kanë shkëmbyer zjarr me automatikë dhe raketahedhës, ndërkohë që ushtria po përpiqet ta frenojë dhunën.

Luftimet shpërthyen përkundër armëpushimit që u arrit ndërmjet mbështetësve sunitë të qeverisë dhe atyre të opozitës së Hezbollahut.
XS
SM
MD
LG