Ndërlidhjet

55 militantë të vrarë në Afganistan


55 kryengritës afganë janë vrarë në përleshjet në afërsi të kufirit ndërmjet Afganistanit dhe Pakistanit nga forcat e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara.

Zyrtarët njoftuan sot se vrasjet kanë ndodhur para dy ditësh, si kundërpërgjigje ndaj sulmeve të militantëve në patrullat ushtarake në krahinën Paktika.

Në komunikatën e koalicionit thuhet se në mesin e kryengritësve të vrarë janë edhe tre liderë të rëndësishëm, por nuk jepet identiteti i tyre.

XS
SM
MD
LG