Ndërlidhjet

Irak: 10 të vrarë nga sulmi me mortajë


Dhjetë persona u vranë dhe të paktën 20 të tjerë u plagosën nga sulmi me mortajë në krahinën Diyala të Irakut, thanë zyrtarët.

Sipas raporteve, mortaja kishte në shënjestër shtabin e policisë në qytetin Al –Adhaim, por goditi shtëpitë e civilëve.

Diyala është në mesin e krahinave më të rrezikshme në Irak.

XS
SM
MD
LG