Ndërlidhjet

SHBA: Sot votohet për ambasadoren në Kosovë


Komiteti për Marrëdhënie me Jashtë i Senatit amerikan do të votojë sot për kandidimet e presidentit Bush për ambasadorë në disa vende.

Në mesin e ambasadorëve të kandiduar, që do të votohen sot është dhe Tina Kaidanow, e cila është propozuar nga Shtëpia e Bardhë që të jetë amabsadore në Republikën e Kosovës.

Deri para shpalljes së pavarësisë Kaidanow ka mbajtur detyrën e shefes së Zyrës së SHBA-ve në Prishtinë.
Me njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Uashingtoni, Zyra u shndërrua në Ambasadë të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG