Ndërlidhjet

Trupat izraelite vrasin dy palestinezë


Trupat izraelite kanë vrarë dy palestinezë në qytetin e Nablusit në Bregun Perëndimor. Burimet izraelite konfirmuan vetëm vrasjen e një personi, duke shtuar se ishte militant i kërkuar nga Xhihadi islamik.

Vrasja vjen pak ditë pas fillimit të armëpushimit mes Izraelit dhe Hamasit. Armëpushimi përfshin vetëm Rripin e Gazës, që është nën kontrollin e Hamasit
XS
SM
MD
LG