Ndërlidhjet

Kost:16 talibanë të vrarë


Trupat ndërkombëtare kanë vrarë 16 militantë talibanë gjatë sulmeve ajrore në një qytet të vogël në lindje të Afganistanit.

Operacionet ajrore ishin në përgjigje të sulmeve nga talibanët.

Lajmi bëhet i ditur nga burimet afgane, derisa forcat e NATO-s konfirmojnë luftimet në Paktia, por jo dhe numrin e militantëve të vrarë.
XS
SM
MD
LG