Ndërlidhjet

Sarkozy takoi presidentin palestinez


Presidenti francez Nicolas Sarkozy u takua sot me presidentin palestinez Mahmud Abbas, në përfundim të vizitës së tij në Izrael dhe në Bregun Perëndimor.

Gjatë vizitës ai ka kërkuar që palestinezët të luftojnë më fuqishëm terrorizmin ndërsa nga Izraeli ka kërkuar që të ndalojë ndërtimet në Bregun Perëndimor.

Sarkozy është presidenti i parë francez në 12 vitet e fundit që viziton Izraelin.

XS
SM
MD
LG